Wyszukiwarka wpisów

28.05.2020

Sprzedaż nieruchomości w czasie pandemii,

Zamierzasz sprzedać mieszkanie i zastanawiasz się, czy jest to obecnie możliwe? Nie wiesz, jakie środki bezpieczeństwa zapewnić przy wydaniu lokalu? A może obawiasz się wizyty u notariusza? Z naszego artykułu dowiesz się, jak sprzedać lokal mimo stanu epidemii. Obowiązujące restrykcje Obecnie nadal obowiązują tzw. środki dystansu społecznego, które mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa. Należą do…

Czytaj więcej
25.05.2020

Sprzedaż nieruchomości przez spółkę osobową i kapitałową różnice w opodatkowaniu

Wydawać by się mogło, że sprzedaż nieruchomości przez poszczególne spółki handlowe nie różni się znacząco na gruncie podatkowych konsekwencji takiej transakcji. Nic bardziej mylnego. Skąd wynikają zatem różnice oraz jakich spółek dotyczą? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Różnica w opodatkowaniu jest konsekwencją tego, że niektóre spółki handlowe podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.…

Czytaj więcej
19.05.2020

Najem w cieniu epidemii

Wprowadzony stan epidemii a także tzw. tarcza antykryzysowa wprowadzają sporo zmian do umów najmu. Dotyczy to zarówno najmu krótkoterminowego, jak i na czas dłuższy. Co ważne, zmiany odczują zarówno wynajmujący lokale w ramach działalności gospodarczej, jak i osoby trudniące się tzw. najmem prywatnym. Przyjrzyjmy się najważniejszym ze zmian. W największym stopniu dotykają one osoby wynajmujące…

Czytaj więcej
11.05.2020

Wpływ stanu epidemii na rynek nieruchomości

W okresie od 13 do 20 marca 2020 roku obowiązywał na terenie Polski stan zagrożenia epidemicznego. Od dnia 20 marca 2020 roku obowiązuje natomiast stan epidemii. Jeśli nie wiesz jaki wpływ na rynek nieruchomości mają te stany szczególne, zapoznaj się z naszym artykułem. Jak zapewne wiesz, z wprowadzeniem ww. stanów wiążą się nowe obowiązki. Niektóre…

Czytaj więcej
4.05.2020

Wyrok „frankowy”, co tak naprawdę z niego wynika?

O wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 października 2019 roku słyszał już niemal każdy. Z głównych tez przedmiotowego wyroku wynika, że: w umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego, jeżeli po usunięciu nieuczciwych warunków charakter i główny przedmiot tych umów może…

Czytaj więcej
27.04.2020

Małe wspólnoty mieszkaniowe od stycznia 2020 r.

Już niebawem wejdzie w życie niezwykle istotna zmiana dla tzw. małych wspólnot mieszkaniowych. Przypomnijmy, że obecnie, jeżeli liczba lokali wyodrębnionych i lokali niewyodrębnionych, należących nadal do dotychczasowego właściciela, nie jest większa niż siedem, do zarządu nieruchomością wspólną mają odpowiednie zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego o współwłasności. Do tego typu wspólnot nie stosuje…

Czytaj więcej
10.04.2020

Kiedy umowa sprzedaży może być nieważna?

Umowa sprzedaży nieruchomości zawierana jest w formie aktu notarialnego. Dla wielu jest to gwarancja jej niepodważalności. Niestety, w tym przypadku nawet sporządzenie umowy przez notariusza nie daje takiej pewności. Kiedy zatem i w jaki sposób może dojść do podważenia takiej umowy? Okazuje się, że powodów może być co najmniej kilka. Należą do nich m.in.: stan…

Czytaj więcej
2.04.2020

Wycofanie nieruchomości z działalności gospodarczej

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą zakupić nieruchomość bądź do swojego majątku prywatnego, bądź też jako przedsiębiorcy. W tym drugim przypadku pozwala to na dokonywanie odpisów amortyzacyjnych budynków będących środkami trwałymi, co zmniejsza dochód do opodatkowania. Ponadto, jeżeli transakcja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, nabywca będący podatnikiem tego podatku może odliczyć VAT wynikający…

Czytaj więcej
31.03.2020

Jak sprzedać nieruchomość z prawem pierwokupu?

Prawo pierwokupu stanowi formę dodatkowego zastrzeżenia umownego, którego celem jest przyznanie określonej stronie umowy sprzedaży pierwszeństwa kupna oznaczonej rzeczy na wypadek, gdyby druga strona sprzedała rzecz osobie trzeciej. Co ważne prawo pierwokupu może zostać zastrzeżone na rzecz obu stron transakcji. Chociaż kojarzy się ono głównie ze sprzedażą dzierżawionych gruntów, bądź też lokali komunalnych, to jednak…

Czytaj więcej

Pepper House w liczbach (dane za rok 2023)

Liczba Klientów:

1 934

Sprzedanych nieruchomości za:

406 mln zł

Odbytych spotkań:

12 367

Nasi doradcy:

65

Kwota udzielonych kredytów:

240 mln zł

Pepper House jest nowoczesnym i kompleksowym biurem nieruchomości założonym przez praktyków rynku z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości i finansów. Zmieniamy rynek nieruchomości już od 2013 roku. Przedmiotem naszej działalności jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym, pośrednictwo kredytowe oraz deweloperka. Mamy najlepszą wiedzę na temat potrzeb i oczekiwań Klientów oraz aktualnej sytuacji rynkowej. Działamy w woj. Pomorskim, Kujawsko-Pomorskim i Warmińsko-Mazurskim. Gorąco zapraszamy do kontaktu i/lub odwiedzenia nas bezpośrednio w naszych oddziałach w Gdańsku, Gdyni i Bydgoszczy.