Wyszukiwarka wpisów

9.06.2016

Ograniczenia w obrocie ziemią rolną

W związku z faktem, iż wokół nowo wprowadzonej ustawy ograniczającej obrót ziemią rolną narosło wiele mitów, a nadto zagadnienie te jest stosunkowo często przedmiotem zapytań klientów Kancelarii, poniżej przedstawiam węzłowe zagadnienia dotyczące nowych uregulowań. Na wstępie należy wskazać, iż jakkolwiek w/w ustawa zwana jest „ustawą o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa” to…

Czytaj więcej
16.05.2016

Czy trzeba uważać na oferty spółdzielni mieszkaniowych?

Bardzo atrakcyjne ceny, przeważnie dobre lokalizacje oraz podkreślany etos spółdzielczości to cechy charakterystyczne ofert konstruowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Czy jednak sam fakt kolektywnej działalności członkowskiej może sprawić, że prezentowane warunki finansowe są lepsze, jak w przypadku klasycznych deweloperów? Niestety nie, i tym razem bowiem problem tkwi w szczegółach, a konkretnie w samym oferowanym towarze. O…

Czytaj więcej
5.05.2016

Nieruchomości rolne – trudniej kupić ale też trudniej sprzeda

W dniu 14 kwietnia 2016 roku uchwalona została ustawa – o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, która weszła w życie z dniem 1 maja 2016 roku. Znacznej nowelizacji poddano w szczególności ustawę z 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego. Wspomnieć również należy, że uchylono –…

Czytaj więcej
3.03.2016

Wady i zalety najmu okazjonalnego

Najem okazjonalny wprowadzony został do polskiego porządku prawnego w styczniu 2010 roku w drodze nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego. Celem tej instytucji jest zapewnienie większej ochrony osobom wynajmującym lokale mieszkalne. W wyniku bowiem wprowadzonych ograniczeń w zakresie eksmisji, właściciel nieruchomości nie mógł niekiedy przez wiele miesięcy opróżnić…

Czytaj więcej
16.02.2016

Jak nie płacić podatku dochodowego przy sprzedaży nieruchomości?

Jak nie płacić podatku dochodowego przy sprzedaży nieruchomości?  Nieruchomość jest takim samym towarem jak każdy inny, dlatego też zysk z jej sprzedaży podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. I to niemałym, bo fiskusowi trzeba oddać prawie jedną piątą (19%) naszego dochodu! Jest jednak kilka sposobów, aby (całkowicie legalnie) w ogóle nie zapłacić podatku. Sprzedaż po 5 latach…

Czytaj więcej
7.01.2016

Niezgodna z umową powierzchnia lokalu

Niezgodna z umową powierzchnia lokalu Jedną ze specyficznych cech zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest zawieranie umów, czy to przedwstępnych, czy też deweloperskich przed faktycznym wybudowaniem danego lokalu, bądź budynku. Powyższe częstokroć prowadzi do sporów na kanwie różnicy pomiędzy faktyczną powierzchnią nieruchomości, a tą wynikającą z umowy stron. Sytuacja wydawałaby się prosta – przedmiot umowy…

Czytaj więcej
22.12.2015

Jakich klauzul unikać w umowach z deweloperami – wprowadzenie

Rynek mieszkaniowy w Polsce ciągle się rozwija, przybywa osiedli, mieszkań i domów jednorodzinnych. Chociaż wyboru nieruchomości dokonywać można spośród wielu inwestycji, to zdecydowawszy się na konkretny zakup nie należy sprawy traktować, jak zamkniętej. Wcale nie rzadko zdarza się bowiem, że pomimo wprowadzenia umowy deweloperskiej oraz zastrzeżenia dla niej formy aktu notarialnego, deweloperzy starają się wprowadzić…

Czytaj więcej
30.11.2015

MDM jako wehikuł inwestycyjny.

Czy warto rozważyć zakup mieszkania na kredyt w programie MDM jeśli posiadamy gotówkę i mamy gdzie mieszkać? Ktoś pewnie zapyta, ale po co? Weźmy pod uwagę następujący przykład i przeliczmy kilka scenariuszy. Jesteśmy rodziną z 3 dzieci, rozważamy opcję zakupu mieszkania w celach inwestycyjnych np. lokal na obrzeżach miasta, cena 250 000 zł, rynek pierwotny, powierzchnia…

Czytaj więcej
23.10.2015

9 cech i umiejętności idealnego pośrednika w obrocie nieruchomościami

Prawo, marketing, techniki negocjacyjne, rynek nieruchomości oraz wiedza z zakresu wystroju wnętrz – to tylko część dziedzin, które musi opanować dobry pośrednik, aby w znaczny sposób wyróżnić się na tle konkurencji i zyskać nowych klientów. Do tego dochodzą równie ważne umiejętności „miękkie” – pewność siebie, dobra organizacja czasu pracy oraz otwartość na ludzkie potrzeby i…

Czytaj więcej

Pepper House w liczbach (dane za rok 2023)

Liczba Klientów:

1 933

Sprzedanych nieruchomości za:

406 mln zł

Odbytych spotkań:

12 367

Nasi doradcy:

65

Kwota udzielonych kredytów:

240 mln zł

Pepper House jest nowoczesnym i kompleksowym biurem nieruchomości założonym przez praktyków rynku z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości i finansów. Przedmiotem naszej działalności jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, a także ich zakup oraz sprzedaż na własny rachunek. Dzięki temu mamy gruntowną wiedzę na temat potrzeb i oczekiwań Klientów oraz aktualnej sytuacji rynkowej. Pośredniczymy w transakcjach zakupu, sprzedaży i wynajmu wszelkiego rodzaju nieruchomości na terenie Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia i okolic.

Ta witryna wykorzystuje Cookies czy rozumiesz, że jest to ok? Rozumiem